Özgeçmiş

1975 Kayseri Develi ilçesinde doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini  Ankara’da tamamlayarak Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden başarıyla mezun olmuştur.

1999 yılında kurmuş olduğu SER-HAN Mühendislik Müşavirlik Proje firması ile iş hayatına atılmıştır.

2002 yılında Denizli ilinde Jeotermal enerji alanında bir ilk olan Denizli ili Jeotermal  Enerji ile Isıtılması Projesinde Şantiye Şefi olarak Denizli Belediyesi – M.T.A. Kurumu  işbirliğinde Pamukkale Gölemezli Kasabasında 5 adet jeotermal sıcak su kuyusu açmıştır.

2003 – 2007  Yılında  Ankara’da TOKİ ve Kooperatiflerde toplu konut projelerinde görev almış ve 4000 e yakın konutu hak sahiplerine teslim etmiştir.

2007 – 2009 yılında İstanbul’da kendi firması ile 376 konut + Ticaret merkezi işini üstlenmiş ve zamanında bu konutları hak sahiplerine başarı ile teslim etmiştir.

2009 – 2015 yılı Mart ayına kadar  BİRTEK Yapı Denetim şirketinde Genel Koordinatör ve Proje Uygulama Denetçisi  İnşaat  Mühendisi olarak görevine devam etmektedir.

2015 yılı Nisan ayından itibaren  ESTANBUL  Yapı Denetim Merkezi firmasında kurucu Proje Uygulama Denetçisi  İnşaat  Mühendisi olarak denetim hizmetleri vermeye başlamıştır.

Ayrıca birçok önemli inşaat firmasına danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

2011 yılından itibaren İstanbul  Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanlığı görevini halen yürütmektedir. Her yıl başarılı ve İstanbul’da eğitim hayatına devam eden Kayserili üniversite öğrencilerine karşılıksız burs verilmektedir.

43. dönem İnşaat Mühendisleri Odası seçimlerinde MESLEKTE BİRLİK GRUBU ile yönetime talip olmuştur.

2001 yılından itibaren İnşaat Mühendisleri Odası üyesidir. TÜMKAYDER Tüm Kayserililer Derneği ,Beylikdüzü Genç İşadamları Derneği , MMG Mühendis Mimarlar Grubu, Mühendisler Vakfı, YYM Yeryüzü Mühendisleri Grubu , Trakya Grubu İş Adamları Derneği , Öz Kevser Vakfı üyesidir.

Ayrıca 9 Nisan 2018 tarihinde yapılan İstanbul Ticaret Odası seçimlerinde 29. Komiteden Mimarlık & Mühendislik Meclis Üyesi olarak seçilmiştir.

2007 yılından itibaren İstanbul Beylikdüzü ilçesinde ikamet etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.