Kayseri’nin Değerleri İstanbul’a Taşınıyor

İstanbul Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTKAYDER) ve Kayseri Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (KAYFED) iş birliği ile organize edilen Kayseri Tanıtım Günleri etkinliğinin startı, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in ev sahipliğinde yapılan istişare toplantısı ile verildi.

kayseri-tanitim-gunleri-vali-gokmen-cicek

8-11 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda yapılacak Kayseri Tanıtım Günleri etkinliğinin tanıtım ve istişare toplantısı AFAD Kayseri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Vali Yardımcıları, Kayseri il ve ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, rektörler, İl Kültür ve Turizm Müdürü, İl Emniyet Müdürü, Kayseri İl Jandarma Komutanı, KAYFED Başkanı Muhammed Ali Temel, İSTKAYDER Başkanı Fikret Şahin, Kayseri Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları başkan ve müdürleri, sivil toplum kuruluşu başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Etkinliğin tanıtım sunumu KAYFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yunus Bostancı tarafından yapıldı. Sunumun ardından Kayseri Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında istişare bölümüne geçildi. Kayseri Vali Yardımcıları, belediye başkanları ve kanaat önderlerinin fikir paylaşımı ve önerileri sayesinde projenin tüm aşamaları geliştirilerek toplantının verimli bir şekilde sonuçlanması sağlandı.

Göreve geleli 6 ay olmasına rağmen Kayseri halkının gönlünde taht kuran, il merkezi ve ilçelerde birçok alanda pozitif değişim sağlayan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, ilk kez yapılacak Kayseri Tanıtım Günleri istişare toplantısında, neşesi ve enerjisi ile salonda bulunan tüm davetlilere heyecan aşılayarak etkinlik çalışmalarına coşkulu bir başlangıç yapılmasını sağladı.

Vali Gökmen Çiçek:

“Ya bu etkinliği en iyi şekilde yapacağız ya da hiç yapmayacağız. Bunun bir ortası yok” ifadelerini kullanarak herkesin özverili bir şekilde çalışması gerektiğine vurgu yaptı.

İSTKAYDER Başkanı Fikret Şahin toplantıda yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu:

“İSTKAYDER olarak 2011 yılında hizmete başladığımız günden bu yana hem Kayserimize hem de İstanbul’da yaşayan hemşerilerimize fayda üretmek adına çalışmalar yürüttük. Yaklaşık 10 yıl İstanbul’da eğitim görmekte olan Kayserili öğrencilere burs desteği sağladık. İstanbul Beylikdüzü’nde her sene bir defa olmak üzere 6 kez mantı festivali organize ederek bu etkinliği geleneksel hale getirdik. Pandemi sebebiyle ara verdiğimiz etkinliklerimize olan özlemi çok daha kapsamlı bir organizasyonla devam etme kararı aldık. Bu organizasyonla Kayserimizin tüm değerlerini, lezzetlerini, önemli markalarını İstanbul halkı ve orada yaşayan hemşerilerimizle buluşturarak memleketimizin güzelliklerini tanıtmayı hedefliyoruz. Amaçlarımızdan en önemlisi ise bu etkinlikten elde edilecek tüm gelirle İstanbul’da eğitim görmekte olan Kayserili öğrencilerimize burs desteği sağlamak, içinde bulunduğumuz ekonomik krizden etkilenmelerini engelleyerek sağlıklı ve rahat bir eğitim hayatı geçirmelerine yardımcı olabilmektir. Kayseri Tanıtım Günleri etkinliği İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda ilk kez yapılacak. Böylesine önemli bir organizasyona ilk kez bizim imza atacak olmamız da ayrıca büyük heyecan ve gurur duymamızı sağlamaktadır. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek beyefendinin organizasyonumuza verdiği destek bizleri onurlandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.”

KAYFED Başkanı Muhammed Ali Temel ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Federasyon olarak yürüttüğümüz tüm faaliyetleri kâr amacı gütmeksizin tamamen gönüllü olarak gerçekleştirmekteyiz. Amacımız hem memleketimizin tanıtımına katkı sağlamak hem de İstanbul gibi zor bir şehirde öğrenim görmekte olan Kayserili evlatlarımıza burs desteği sağlayarak yüklerini hafifletmektir. Kayseri Tanıtım Günleri organizasyonumuzdan elde edilecek tüm gelir yine hemşerimiz olan öğrencilere aktarılacaktır. Umudumuz odur ki binlerce öğrenciye ekonomik anlamda zor dönemlerden geçtiğimiz şu süreçte nefes aldıracak kadar destek sağlayalım.”

8-11 Aralık 2022 tarihleri arasında Yenikapı Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek Kayseri Tanıtım Günleri açılışı Kayseri ve İstanbul protokolünün katılımı ile 8 Aralık Perşembe günü saat 12:00’de gerçekleşecek. Sunuculuğunu İshak Akbay’ın yapacağı etkinlikte Baha, Ahmet Şafak, Fatih Bulut gibi isimlerin yanı sıra Kayserili yerel sanatçılarda konserler verecek. Tüm İstanbul halkı etkinlik alanına ücretsiz giriş yapabilecek. Ziyaretçiler etkinlik alanındaki kültür stantlarında hem Kayseri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecek hem de yemek içme bölümünde Kayseri’ye özgü lezzetleri tatma ve coğrafi etiketli ürünleri uygun fiyatlarla satın alma fırsatı bulabilecekler.

HABER: Meltem Suzan ZEKİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir