Kayseri Protokolü, Tanıtım Günleri Kahvaltısında Bir Araya Geldi

Tarihte ilk kez 8-11 Aralık’ta İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda İSTKAYDER ve KAYFED iş birliğiyle Kayseri Tanıtım Günleri Festivali düzenlendi. 4 gün boyunca yoğun bir katılımla dolu dolu bir festival gerçekleşti.

Etkinliğin üçüncü günü İSTKAYDER Başkanı Fikret Şahin ile Kayseri Dernekler Federasyonu Başkanı Muhammed Ali TEMEL tarafından katılımcıların onuruna CVK Bosphorus Otel’de 6. Kahvaltı Programı düzenlendi. Programın sunumunu Kayseri Federasyonu Genel Sekreteri İlhan Şen yaptı. Kahvaltıya Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve çok sayıda Kayserili iş insanı, bürokratlar ve STK temsilcileri katılım sağladı.

Kahvaltıda açılış konuşmasını yapan Kayseri Dernekler Federasyonu Başkanı Muhammed Ali Temel, programla alakalı heyecanını ve şehrin birlikteliğine katkı sunmaktan dolayı mutluluğunu ifade etti. Temel, federasyonun tüm ilçe ve mahalle dernekleriyle birlikte büyük işlere imza attığını beyan ederek katılımcılara teşekkür etti. İstanbul Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTKAYDER) Başkanı Fikret Şahin ise yaptığı konuşmada, ilkini düzenledikleri Kayseri Tanıtım Günleri için katılımcı sayısının fazla olmasından dolayı memnuniyetini ifade ederken etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ise Kayseri’nin ticaret şehri olduğunu “Alırken mi satarken mi” cümlesinin şehrin ticaretiyle örtüşmediğini, bu kadar hayırsever bir şehrin ticaret ahlakına hassasiyetle riayet ettiğini ifade ettiği konuşmasında, Kayseri’nin tanıtımına katkı sağlayan bu etkinliğin gerçekleştirilmiş olmasından dolayı memnun olduğunu dile getirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Kayseri Tanıtım Günleri’ne Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçe belediyeleri ile birlikte katılım sağladıklarını programın çok başarılı bir şekilde gerçekleştiğini ve kahvaltı programı vesilesiyle tüm dostları bir arada görmekten dolayı mutluluğunu ifade etti.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, etkinliğin gerçek manada yapılması için irade gösterdi ve tüm şehrin kaymakamlarını, belediye başkanlarını ve şehrin tüm yöneticilerini bir araya getirerek programın en güzel şekilde gerçekleşmesi adına önderlik etti. Vali Gökmen Çiçek, kahvaltı programında yaptığı konuşmada, “Bu işler zor işlerdir, yapılanı eleştiren çok çıkar ama gel yap denildiği zaman taşın altına elini koyacak adam bulamazsınız. O yüzden bu programı gerçekleştiren, tüm zorluklara rağmen başarılı bir şekilde yürüten İSTKAYDER Başkanı Fikret Şahin’e ve KAYFED Başkanı Muhammed Ali Temel’e teşekkür ederim. Bu program vesilesiyle tüm kaymakamlarımız birbirleri ile çok daha fazla istişare etme imkânı bulmuştur. Aynı zamanda bu etkinlik kaymakamlarımızın ve ilçe belediye başkanlarımızın dört gün boyunca birlikte olmasına da vesile olmuştur” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri’nin kadim bir şehir olduğunu, geçmişten günümüze tüm medeniyetin izlerini taşıdığını ve altı üniversitesi ile Türkiye’nin önemli bir eğitim şehri olduğunu, dünyanın sayılı kayak pistlerinden birine sahip olan Erciyes’in turizme kattığı değerlerin gurur verici olduğunu dile getirdi. Özhaseki, programı icra eden federasyona, KAYFED yönetim kurulu üyelerine ve İSTKAYDER dernek yönetimine teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Kahvaltı sonrası tüm protokolün katılımı ile kültür standında bulunan katılımcı 16 ilçe ziyaret edilerek Vali Gökmen Çiçek, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, tüm ilçe belediye başkanları ve ekiplerine bizzat teşekkür ettiler.

Kahvaltıda, öğrenci bursları ile alakalı yardımda bulunan hayırsever İş Adamı Mehmet Altun’a ve eski Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’ya plaket takdim edildi.

Programın sonunda İSTKAYDER Başkanı Fikret Şahin, başarı ile geçen program sonrası katılımcı olan tüm ilçe belediye başkanlarına ve kaymakamlara, programa emek veren, gönül veren yol arkadaşlarım diye hitap ettiği İstanbul’daki dernek başkanlarına teşekkür etti.

HABER: Meltem Suzan ZEKİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir